środa, 25 września 2013

Solidarność z pracownikami CSW Zamek Ujazdowski

Obywatelskie Forum skupiające artystów, kuratorów, krytyków sztuki, solidaryzuje się z głosem pracowników CSW Zamek Ujazdowski, reprezentowanych przez związek zawodowy Solidarność i wyrażonym w liście do Dyrektora Fabia Cavallucciego z dnia 16.09.2013 roku i publikuje list, jaki wystosowali oni od dyrekcji CSW i do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytucja, jaką jest Zamek Ujazdowski to przede wszystkim ludzie. Zarówno pracownicy merytoryczni, prowadzone przez nich projekty jak i zaangażowani w ich realizację artyści. Jeśli zespół CSW już drugi raz wysyła oficjalny list zarówno do Ministerstwa Kultury, jak i do dyrekcji CSW, to sytuacja wewnątrz tej instytucji jest bardzo niepokojąca.

Przypomnijmy, ze poprzedni list został wysłany w maju 2012 roku, o czym w wywiadzie dla radia Tokfm wspominał Andrzej Załęski, odpowiedzialny w CSW za program muzyczny.

Jako Obywatelskie Forum prosimy dyrekcję CSW Zamek Ujazdowski, pana Fabia Cavalucciego i panią Joannę Szwajcowską o zajęcie publicznego stanowiska w sprawie listu związku zawodowego Solidarność i opisanej w nim sytuacji.

1 komentarz:

  1. Forum znowu solidaryzuje się ze wszystkimi, śle kolejne listy a pomija zdanie swoich członków i olewa ich korespondencję wewnątrz gremium. Nie wiadomo kto i w czyim imieniu tu występuje jako OFSW, bo zgromadzenie członków nie upoważniło zarządu (ciało wykonawcze) do zajmowania stanowiska w sprawie CSW. Kolejny raz aktyw uzurpujący sobie prawo reprezentowania de facto nikogo nie reprezentuje, chce leczyć inne środowiska samo będąc w głębokiej zapaści zdrowotnej.

    OdpowiedzUsuń