czwartek, 10 października 2013

Konferencja prasowa pracowników CSW Zamek UjazdowskiWe wtorek 8 października 2013 roku, odbyła się konferencja prasowa pracowników CSW Zamek Ujazdowski, podczas której Stach Szabłowski, Ewa Gorządek i Janusz Byszewski przedstawili sytuację w instytucji oraz odpowiedzieli na argumenty dyrektora Fabia Cavallucciego.
Szabłowski, Gorządek i Byszewski przedstawili fragmenty sprzecznych ze sobą wypowiedzi dyrektora Cavallucciego z marca 2013 roku, gdy mówił on o bardzo dobrej kondycji finansowej CSW, pozyskiwaniu pieniędzy „od rządu” i prywatnych sponsorów, oraz z września 2013 roku, gdy mówił o finansowej zapaści w CSW. „Nie jest prawdą, że przyczyną kryzysu finansowego w CSW jest, jak twierdzi Cavallucci, globalny kryzys gospodarczy. Przyczyną jest brak programu CSW na ten i przyszły rok. To uniemożliwia planowanie budżetu i pozyskiwanie środków finansowych”, twierdzą pracownicy CSW. Odnieśli się również do argumentów Cavallucciego, widzącego przyczynę konfliktu w CSW w trudnościach komunikacyjnych i różnicach kulturowych: „Od początku swego istnienia CSW działa w międzynarodowej skali i różnice kulturowe nie są dla nas problemem. […] Problem nie leży w barierach językowych, porozumiewamy się z dyrektorem po angielsku".
Pracownicy przedstawili listę żądań, w której domagają się między innymi przejrzystości wydatków CSW i ich dobrego planowania, podmiotowego traktowania pracowników i przestrzegania Kodeksu Pracy. W punkcie czwartym „Postulatów Pracowników CSW Zamek Ujazdowski” znalazło się też żądanie „wynagrodzeń dla artystów współtworzących program CSW”.

„Chcemy już teraz zastanowić się wraz z innymi pracownikami, widzami, artystami i Ministerstwem Kultury, jakiej instytucji kultury potrzebujemy. Jak powinna być zarządzana, żeby władza dyrekcji miała wyraźnie opisane granice”, mówili na zakończenie konferencji.

/-/ sekretariat OFSW 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza