piątek, 25 maja 2012

Dzień po strajku artystów - DZIĘKUJEMY

Szanowni Państwo,

Dziękujemy artystom i instytucjom, galeriom i muzeom, oraz wszystkim zaangażowanym w strajk całej Polsce. Dziękujemy też aktorom i wszystkim innym środowiskom, które nas wsparły i były sercem i duchem z nami tego dnia. Wczoraj udało nam się nie tylko tupnąć nogą i głośno wyrazić swoje postulaty, lecz również pokazać naszą środowiskową solidarność.

Dziękujemy za pomoc Mikołajowi Iwańskiemu za to, że wsparł nas wiedzą ekonomiczną, Zbyszkowi Liberze, który stał się twarzą strajku, Zuzannie Janin za ogromne zaangażowanie.

Strajk nie zdobyłby takiego zainteresowania, gdyby nie jego oprawa graficzna, którą zawdzięczamy graficzce Katarzynie Błahucie. Kasia pracując po godzinach wykonała najpierw logo strajku, a potem projektowała plakaty, odezwy, w końcu – zaprojektowała i złożyła gazetę sTRAjkową.

Dziękujemy za finansowe wsparcie gazety strajkowej Robertowi Rumasowi, Zofii Kulik, Monice Sosnowskiej, Agnieszce Szewczyk i Andrzejowi Przywarze. Bezinteresownie w powstanie gazety zaangażowali się Mikołaj Iwański, Kuba Szreder, Zbigniew Libera, Joanna Rajkowska, Paweł Althamer, Anna Molska. Za pomoc w kolportacji gazety dziękujemy Zuzannie Janin, Oldze Wolniak, wszystkim, którzy pomogli nam w Gdańsku (Kolonia Artystów), Krakowie (No local), Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie… Przepraszamy, że nie do wszystkich strajkujących miejsc udało nam się dotrzeć z gazetą.

Galerii Zachęta w Warszawie dziękujemy za udostępnienie schodów na konferencję prasową i pomoc.

Strajk to jednak nie koniec. To dopiero początek. Czeka nas jeszcze mnóstwo pracy, aby osiągnąć oczekiwane zmiany. Nie zmarnujmy już poniesionego wysiłku!

Serdecznie pozdrawiamy,

Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej
Koordynatorzy sTRAjku: Katarzyna Górna i Karol Sienkiewicz

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza