wtorek, 8 maja 2012

ARTSTRAJK

Panie, Panowie!

Od dłuższego czasu słyszymy zapowiedzi zmian prawa podatkowego, zakładające ograniczenie lub likwidację możliwości zryczałtowanego odpisu 50 procent kosztów uzyskania przychodu od umów o dzieło. Przy okazji chcielibyśmy podjąć dyskusję na temat pozycji artysty – jego miejsca w systemie. Chcielibyśmy zmusić władze do podjęcia prac nad włączeniem twórców do systemu ubezpieczeń zdrowotnych i społecznych na innych niż obowiązujące dziś zasadach.

Czy bez artystów istnieć będą instytucje – muzea i galerie? Na pewno bez artystów nie byłoby sztuki. Nie czekajmy dłużej! Pokażmy, co stałoby się, gdyby zabrakło artystów. Dnia 24 maja 2012 roku ogłośmy ARTYSTYCZNY STRAJK! Pokażmy, że los artysty nie jest nam obojętny i nie powinien być obojętny elitom rządzącym. Pokażmy, co byłoby, gdyby nie było sztuki, gdyby wyginęli artyści. W imię solidarności z twórcami zamknijmy na jeden dzień nasze muzea i galerie!

Dołączcie do nas! 24 maja zamknijcie drzwi do swoich instytucji, wywieszając petycję. O strajku poinformujcie swoją publiczność i media.

Obywatelskie Forum Sztuki Współczesnej

Kontakt:

Katarzyna Górna, Karol Sienkiewicz – forumsztukiwspolczesnej@gmail.com

3 komentarze:

 1. Gdzie można zobaczyć Państwa projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, w związku z proponowanymi przez Państwa zmianami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ze smutkiem stwierdzam,ze na szarym obywatelu wczorajszy strajk nie zrobił absolutnie żadnego wrażenia. Dlaczego? Bo forma strajku nie była strajkiem. Co to za protest gdy dyrektor Galerii przyznaje się ,że "mamy co prawda zmianę ekspozycji więc i tak bylibyśmy zamknięcie, ale jak strajk to strajk - okleimy okna plakatami". Kochani plastycy. NIE TAK SIĘ ROBI STRAJK ARTYSTÓW.
  1: Jeśli mają strajkować artyści to wszystkie środowiska- muzycy, aktorzy, plastycy, performance.
  2:Powinny nas w tym wesprzeć wszystkie instytucje kulturalne ( i ich dyrektorzy poprzywożeni w teczkach - na to bym nie liczyła bo to w większości partyjne ustawczyki i nie bedą swojemu Panu smrodu robić)
  3: Strajk powinien obejmowac okres minimum 72h wtedy ludzie dostrzegliby brak sztuki.
  4: Powinny byc zamknięte: GALERIE, MUZEA, KINA, TEATRY, OPERY,KSIĘGARNIE, FILHARMONIE, NIE POWINNA LECIEĆ W RADIU MUZYKA- NAWET! A TYM BARDZIEJ KLASYCZNA, REKLAMY W TV POWINNY BYC MÓWIONE(nie przez aktora) NA TLE NAPISU REKLAMA,W TV NIE POWINNO BYĆ ABSOLUTNIE ŻADNYCH PROGRAMÓW KULTURALNYCH I ROZRYWKOWYCH (TYPU MAM TANI TALENT) Zero muzyki w klubach, knajpach itd.

  GWARANTUJĘ WAM ,ŻE PO 3 DNIACH LUDZIE POZBAWIENI JAKIEJKOLWIEK ROZRYWKI ZACZĘLIBY SIĘ GŁOŚNO ZASTANAWIAĆ CO SIĘ DZIEJE. DLACZEGO MUSZĘ 600KM PRZEJECHAĆ SŁUCHAJĄC W RADIU WIADOMOŚCI, NUDNYCH REKLAM I PROGNOZ POGODY ZAMIAST MUZYKI.

  TO JEDYNE WYJŚCIE BY NASZE ARTYSTYCZNE PROBLEMY ZAUWAŻONO. LUDZIOM SIĘ WYDAJE ,ŻE SZTUKA JEST IM NIEPOTRZEBNA. TYLKO,ŻE BEZ NIEJ NIE MAJĄ W SWOIM ŻYCIU NAWET TEMATU DO ROZMOWY. TO JEDYNE WYJŚCIE!

  A TAKIE STRAJKI TO SOBIE WPISAĆ NA LISTĘ PORONIONYCH POMYSŁÓW I ZMARNOWANYCH PIENIĘDZY!

  OdpowiedzUsuń