wtorek, 8 kwietnia 2014

Ósme "Porozumienie w sprawie minimalnych wynagrodzeń dla Artystów i Artystek" podpisane

 
3 kwietnia 2014 o 15.30 w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie zostało podpisane ósme "Porozumienie w sprawie minimalnych wynagrodzeń dla Artystów i Artystek". W imieniu Bunkra Sztuki w Krakowie podpis złożył Dyrektor Piotr Cypryański, w imieniu artystów OFSW Katarzyna Górna.

Bunkier Sztuki w Krakowie zadeklarował następujące kwoty wynagrodzeń:

1/ Minimalne wynagrodzenie za udział w małej wystawie indywidualnej w roku 2014 nie będzie niższe niż 1000 PLN brutto (słownie: tysiąc złotych brutto).
(Powyższe deklarowane wynagrodzenie nie będzie zawierać innych kosztów, w szczególności kosztów produkcji prac, kosztów transportu, zakwaterowania, kosztów przejazdu.)

2/ Minimalne wynagrodzenie za udział w wystawie indywidualnej lub monograficznej, w roku 2014 nie będzie niższe niż 3000 PLN brutto (słownie: trzy tysiące złotych brutto).
(Powyższe deklarowane wynagrodzenie nie będzie zawierać innych kosztów, w szczególności kosztów produkcji prac, kosztów transportu, zakwaterowania, kosztów przejazdu.).

3/ Minimalne wynagrodzenie za udział w wystawie indywidualnej lub monograficznej, będącej wynikiem realizacji rozbudowanego projektu w roku 2014 nie może być niższe niż 5000 PLN brutto (słownie: pięć tysięcy złotych brutto).
(Powyższe deklarowane wynagrodzenie nie będzie zawierać innych kosztów, w szczególności kosztów produkcji prac, kosztów transportu, zakwaterowania, kosztów przejazdu.).

4/ Minimalne wynagrodzenie za udzielenie niewyłącznej licencji do prezentacji dzieł w Internecie lub w ramach wewnętrznego systemu dystrybucji treści nie może być niższe niż 500 PLN brutto (słownie: pięćset złotych brutto).

Cała treść zawartego "Porozumienia" tutaj: 
 
 
 
 
 
 


Pomimo upływającego od podpisania pierwszych "Porozumień" czasu namawiamy instytucje wystawiennicze do przystępowania do "Porozumień". To nie tylko deklaracja na bieżący rok, podpisanie "Porozumienia" to wizerunkowa deklaracja współpracy i wyrażenie woli i postawy współpracy z Artystami i Artystkami.

Zgłoszenia prosimy kierować na nasz adres: forumsztukiwspolczesnej@gmail.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza